Embed this match
Add this match to your website by copying the code below.
Preview :
Gala Fairydean Rovers vs Albion Rovers stream and TV schedule
Table
Highland / Lowland Standings
Pos. | Team | MP | W | D | L | GF | GA | GD | P | Form |
---|
Preview :
Pos. | Team | MP | W | D | L | GF | GA | GD | P | Form |
---|
England | Jun 30 12:00pm | Slovakia |
Spain | Jun 30 3:00pm | Georgia |
Jamaica | Jun 30 8:00pm | Venezuela |
Mexico | Jun 30 8:00pm | Ecuador |
France | Jul 1 12:00pm | Belgium |
Portugal | Jul 1 3:00pm | Slovenia |
Bolivia | Jul 1 9:00pm | Panama |
USA | Jul 1 9:00pm | Uruguay |
Brazil | Jul 2 9:00pm | Colombia |
Group A | |||
---|---|---|---|
06/14 3:00pm | Germany 5 - 1 Scotland | ||
06/15 9:00am | Hungary 1 - 3 Switzerland | ||
06/19 12:00pm | Germany 2 - 0 Hungary | ||
06/19 3:00pm | Scotland 1 - 1 Switzerland | ||
06/23 3:00pm | Scotland 0 - 1 Hungary | ||
06/23 3:00pm | Switzerland 1 - 1 Germany |
Group B | |||
---|---|---|---|
06/15 12:00pm | Spain 3 - 0 Croatia | ||
06/15 3:00pm | Italy 2 - 1 Albania | ||
06/19 9:00am | Croatia 2 - 2 Albania | ||
06/20 3:00pm | Spain 1 - 0 Italy | ||
06/24 3:00pm | Albania 0 - 1 Spain | ||
06/24 3:00pm | Croatia 1 - 1 Italy |
Group C | |||
---|---|---|---|
06/16 12:00pm | Slovenia 1 - 1 Denmark | ||
06/16 3:00pm | Serbia 0 - 1 England | ||
06/20 9:00am | Slovenia 1 - 1 Serbia | ||
06/20 12:00pm | Denmark 1 - 1 England | ||
06/25 3:00pm | Denmark 0 - 0 Serbia | ||
06/25 3:00pm | England 0 - 0 Slovenia |
Group D | |||
---|---|---|---|
06/16 9:00am | Poland 1 - 2 Netherlands | ||
06/17 3:00pm | Austria 0 - 1 France | ||
06/21 12:00pm | Poland 1 - 3 Austria | ||
06/21 3:00pm | Netherlands 0 - 0 France | ||
06/25 12:00pm | France 1 - 1 Poland | ||
06/25 12:00pm | Netherlands 2 - 3 Austria |
Group E | |||
---|---|---|---|
06/17 9:00am | Romania 3 - 0 Ukraine | ||
06/17 12:00pm | Belgium 0 - 1 Slovakia | ||
06/21 9:00am | Slovakia 1 - 2 Ukraine | ||
06/22 3:00pm | Belgium 2 - 0 Romania | ||
06/26 12:00pm | Slovakia 1 - 1 Romania | ||
06/26 12:00pm | Ukraine 0 - 0 Belgium |
Group F | |||
---|---|---|---|
06/18 12:00pm | Turkey 3 - 1 Georgia | ||
06/18 3:00pm | Portugal 2 - 1 Czech Republic | ||
06/22 9:00am | Georgia 1 - 1 Czech Republic | ||
06/22 12:00pm | Turkey 0 - 3 Portugal | ||
06/26 3:00pm | Czech Republic 1 - 2 Turkey | ||
06/26 3:00pm | Georgia 2 - 0 Portugal |
Round of 16 | |||
---|---|---|---|
06/29 12:00pm Berlin | Switzerland vs Italy | ||
06/29 3:00pm Dortmund | Germany vs Denmark | ||
06/30 12:00pm Gelsenkirchen | England vs Slovakia | ||
06/30 3:00pm Cologne | Spain vs Georgia |
Round of 16 | |||
---|---|---|---|
07/ 1 12:00pm Düsseldorf | France vs Belgium | ||
07/ 1 3:00pm Frankfurt | Portugal vs Slovenia | ||
07/ 2 12:00pm Munich | Romania vs Netherlands | ||
07/ 2 3:00pm Leipzig | Austria vs Turkey |
Quarter-final | |||
---|---|---|---|
07/ 5 12:00pm Stuttgart | Winner Match 39 vs Winner Match 37 | ||
07/ 5 3:00pm Hamburg | Winner Match 41 vs Winner Match 42 | ||
07/ 6 12:00pm Düsseldorf | Winner Match 40 vs Winner Match 38 | ||
07/ 6 3:00pm Berlin | Winner Match 43 vs Winner Match 44 |
Semi-final | |||
---|---|---|---|
07/ 9 3:00pm Munich | Winner Match 45 vs Winner Match 46 | ||
07/10 3:00pm Dortmund | Winner Match 47 vs Winner Match 48 |
Final | |||
---|---|---|---|
07/14 3:00pm Berlin | Winner Match 49 vs Winner Match 50 |
Group A | |||
---|---|---|---|
06/20 8:00pm Atlanta, GA | |||
Argentina 2 - 0 Canada | |||
06/21 8:00pm Arlington TX | |||
Peru 0 - 0 Chile | |||
06/25 6:00pm Kansas City, KS | |||
Peru 0 - 1 Canada | |||
06/25 9:00pm East Rutherford, NJ | |||
Chile 0 - 1 Argentina | |||
06/29 8:00pm Miami Gardens, FL | |||
Argentina vs Peru | |||
06/29 8:00pm Orlando, FL | |||
Canada vs Chile |
Group B | |||
---|---|---|---|
06/22 6:00pm Santa Clara, CA | |||
Ecuador 1 - 2 Venezuela | |||
06/22 9:00pm Houston, TX | |||
Mexico 1 - 0 Jamaica | |||
06/26 6:00pm Las Vegas, NV | |||
Ecuador 3 - 1 Jamaica | |||
06/26 9:00pm Inglewood, CA | |||
Venezuela 1 - 0 Mexico | |||
06/30 8:00pm Austin, TX | |||
Jamaica vs Venezuela | |||
06/30 8:00pm Glendale, AZ | |||
Mexico vs Ecuador |
Group C | |||
---|---|---|---|
06/23 6:00pm Arlington, TX | |||
USA 2 - 0 Bolivia | |||
06/23 9:00pm Miami Gardens, FL | |||
Uruguay 3 - 1 Panama | |||
06/27 6:00pm Atlanta, GA | |||
Panama 2 - 1 USA | |||
06/27 9:00pm | |||
Uruguay 5 - 0 Bolivia | |||
07/ 1 9:00pm Orlando, FL | |||
Bolivia vs Panama | |||
07/ 1 9:00pm Kansas City, MO | |||
USA vs Uruguay |
Group D | |||
---|---|---|---|
06/24 6:00pm Houston, TX | |||
Colombia 2 - 1 Paraguay | |||
06/24 9:00pm Inglewood, CA | |||
Brazil 0 - 0 Costa Rica | |||
06/28 6:00pm Glendale, AZ | |||
Colombia 3 - 0 Costa Rica | |||
06/28 9:00pm Las Vegas, NV | |||
Paraguay 1 - 4 Brazil | |||
07/ 2 9:00pm Santa Clara, CA | |||
Brazil vs Colombia | |||
07/ 2 9:00pm Austin, TX | |||
Costa Rica vs Paraguay |
Quarter-final | ||
---|---|---|
07/ 4 9:00pm Houston, TX | 1st Group A vs 2nd Group B | |
07/ 5 9:00pm Arlington, TX | 1st Group B vs 2nd Group A |
Quarter-final | ||
---|---|---|
07/ 6 6:00pm Las Vegas, NV | 1st Group C vs 2nd Group D | |
07/ 6 9:00pm Glendale, AZ | 1st Group D vs 2nd Group C |
Semi-final | ||
---|---|---|
07/ 9 8:00pm East Rutherford, NJ | Winner M25 vs Winner M26 | |
07/10 8:00pm Charlotte, NC | Winner M27 vs Winner M28 |
3rd place match | ||
---|---|---|
07/13 8:00pm Charlotte, NC | Loser M29 vs Loser M30 |
Final | ||
---|---|---|
07/14 8:00pm Miami Gardens, FL | Winner M29 vs Winner M30 |